Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej – dla dzieci z SP – 2020

Podsumowanie projektu – Gimnastyka Korekcyjna 2020

Już drugi rok nasza organizacją w współpracy z Ministerstwem Sportu prowadziła zajęcia z
gimnastyki korekcyjnej. Pomimo przerwy w zajęciach w związku z pandemią, dzieci wykazały znaczną poprawę w korekcji postawy. Prowadzącym udało się, zachęcić małych sportowców do aktywności ruchowej, zgodnej z wszelkimi wadami postawy. Na każdych zajęciach uśmiech dzieci, napędzał Nas do dalszej pracy i doskonalenia wszelkiego rodzaju zdolności.

W dalszym ciągu pomagamy dzieciakom z wadami postawy. Zajęcia cieszą się duża frekwencją, co mamy nadzieję zaowocuje dużymi postępami u każdego uczestnika. Staramy się, aby zajęcia były zindywidualizowane i każde dziecko wyciągnęło z nich jak najwięcej.
Zajęcia są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu.

Stowarzyszenia “Salesia” prowadzi po raz kolejny zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, które są realizowane dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu. Mamy nadzieję, że współpraca z Ministerstwem Sportu, pomoże zmniejszyć u dzieci wady postawy.

Termin realizacji tego projektu: 3 lutego – 7 grudnia,
z wyłączeniem terminu od 13 marca – 3 maja.
Od 4 maja zostały wznowione zajęcia z gimnastyki.

Dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry korygują zaburzenia statyki ciała i zapobiegają ich pogłębianiu się. Zajęcia pozwalają na rozwój motoryczny, a także są okazją na to by dzieci aktywnie spędziły czas wolny, jednocześnie dbając  o swoje ciało. Projekt powstał w odpowiedzi na społeczny problem dotykający coraz większą grupę najmłodszych, jakim są wady postawy i problemy zdrowotne. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, obecnie w projekcie bierze udział około 50 dzieci.

Projekt współfinansowany z Ministerstwa Sportu.


Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej 🙂

Trwają zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla uczniów szkół SP. Jest to projekt realizowany przy współpracy i wsparciu Ministerstwa Sportu. Zajęcia pomagają uczniom w korekcji wady postawy i wpływają korzystnie na kondycję psychofizyczną.

Ks. Adam Starzyk


Kolejne spotkanie z serii Gimnastyka Korekcyjna.

Na naszym szkolnym boisku kolejny raz spotkały się dzieci z SP, aby realizując projekt współfinansowany przez Ministerstwo sportu dbać o rozwój i kondycję fizyczną. Stowarzyszenie S.L. SALESIA wspiera i dba o integralny rozwój dzieci i młodzieży. Do zobaczenia na boisku.

Ks. Adam Starzyk