Pytania i odpowiedzi dotyczące Ferii Zimowych 2021

Czy zimowiska i obozy zimowe są bezpieczne?

Biorąc pod uwagę fakt, że podczas realizacji kolonii letnich nie stwierdzono żadnych większych ognisk zachorowań na covid-19, wygląda na to, że zimowiska, podczas których dzieci przebywają pod kontrolą, w stosunkowo małych grupach i większość czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Oczywiście na akcjach zimowych wdrożone będą odpowiednie procedury bezpieczeństwa, a wspomnieć należy, że kontrole przeprowadzane na naszych obozach nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Czy w przypadku odwołania wyjazdu dostanę zwrot wpłat?

Jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku z winy organizatora, to bez względu na przyczynę odwołania (zbyt mała liczba chętnych, brak możliwości wyjazdu na obóz z powodu Covid-19, itp.) przysługuje Państwu zwrot 100 % wpłat dokonanych tytułem obozu.

Oczywiście S.L. SALESIA może wcześniej zaproponować zmianę terminu czy miejsca wyjazdu lub voucher do wykorzystania na inne usługi jednak wybór zawsze pozostaje po Państwa stronie! Jeśli stwierdzicie, że żadna z propozycji alternatywnych Wam nie odpowiada, to otrzymacie pełny zwrot kosztów akcji zimowych.

Czy będzie wystarczająca liczba chętnych do realizacji zimowisk i obozów?

Mamy świadomość, że dużo będzie zależało od dalszego rozwoju sytuacji czy wprowadzanych obostrzeń. Dlatego też na bieżąco obserwujemy wraz z naszymi kontrahentami sytuację by dostosować akcje do zapotrzebowania w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko ich odwoływania.

Zawsze staramy się informować o ewentualnym odwołaniu jak najwcześniej (najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem), wyjątkiem są sytuacje od nas niezależne np. te związane z koronawirusem jak choćby nagłe restrykcje wprowadzone z powodu Covid-19 lub Ministerstwo Zdrowia.